Inwestorzy instytucjonalni rzucają się w wir bitcoinów

Od jakiegoś czasu ludzie w przestrzeni kryptowalut twierdzą, że inwestorzy instytucjonalni pędzą na arenę kryptowalut i chcą handlować aktywami cyfrowymi. Po wiadomościach, że Grayscale w drugim kwartale sprzedał ponad 1 miliard dolarów w bitcoinach, wydaje się, że wiele innych firm instytucjonalnych szukało części akcji kryptograficznej.

Inwestorzy instytucjonalni kierują się w stronę BTC Hills

Innymi słowy, wygląda na to, że inwestorzy instytucjonalni spieszą się, by dostać się na początek cyfrowej linii. Chociaż nie zawsze tak było, gracze instytucjonalni potencjalnie widzą w bitcoinie rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieli.

Stanowi to ogromną zmianę dla bitcoina i może potencjalnie doprowadzić go do bardziej zielonych pastwisk. Od dawna uważano, że inwestorzy instytucjonalni odgrywają kluczową rolę w rozwoju i rozwoju przestrzeni bitcoinowej. Uważano, że były one niezbędne, aby bitcoin stał się znacznie bardziej powszechny i legalny, a teraz wydaje się, że jest wiele firm, które chcą zaopatrzyć się w jednostki najcenniejszego zasobu cyfrowego na świecie.

Kavita Gupta – stypendystka Uniwersytetu Stanforda – wyjaśniła w niedawnym wywiadzie:

W ciągu ostatnich dwóch lat widzieliśmy tradycyjne fundusze emerytalne, takie jak system emerytalny funkcjonariuszy policji hrabstwa Fairfax w Wirginii, tradycyjne banki, takie jak JP Morgan, Signature Bank i wiele miliardowych biur rodzinnych w całym kraju, które przechowują i inwestują w bitcoiny i inne kryptowaluty.

Wcześniej handlowcy instytucjonalni często twierdzili, że aktywa kryptograficzne nie były bezpieczne, ponieważ były bardzo niestabilne i podatne na wahania cen. Jest to zachowanie, które obserwujemy ostatnio. Bitcoin – kryptowaluta numer jeden na świecie – kosztowała ponad 12 000 USD nieco ponad tydzień temu. Jednak w chwili pisania tego artykułu spadł do poziomu 9 900 USD, co oznacza, że stracił znacznie ponad 2000 USD w dość krótkim okresie.

Rosnąca obecność

Mimo tych wahań firmy takie jak Commodity Futures Trading Commission (CFTC) – jedna z najtrudniejszych instytucji regulacyjnych – zatwierdziły niezliczone kontrakty terminowe na bitcoiny i produkty opcyjne w ciągu ostatnich kilku lat. Denis Vinokourov – szef działu badań dla brokera aktywów cyfrowych Bequant – niedawno stwierdził:

Opcje są raczej skutecznym sposobem zabezpieczenia ekspozycji na produkt bazowy, czy to spot bitcoin czy Ethereum, czy nawet kontrakty terminowe / wieczyste. Ponadto łatwiej jest ustrukturyzować produkty, które oferowałyby „zysk” i to właśnie jest szczególnie atrakcyjne dla uczestników rynku, zwłaszcza w następstwie bocznych zmian cen rynkowych.

W ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy kilka dodatkowych przypadków firm instytucjonalnych wchodzących do przestrzeni kryptowalut. Na przykład MicroStrategy ogłosiło, że kupiło setki milionów dolarów w bitcoinach na swoje rezerwy finansowe, podczas gdy banki oświadczyły, że będą teraz oferować usługi przechowywania kryptowalut wszystkim swoim klientom.