Menü Schließen

First Mover: Cyfrowa, złota narracja może być samotnym asem Bitcoin’a jak Ethereum Gains.

Cyfrowe złoto“ Bitcoin’a może być jego najlepszą kartą w coraz bardziej konkurencyjnej grze. (Unsplash, zmodyfikowany przez CoinDesk)

Bradley Keoun
Omkar Godbole
First Mover: Cyfrowa, złota narracja może być samotnym asem Bitcoin’a jak Ethereum Gains.
W tym momencie jest całkiem pewne, że nadchodzi wyższa inflacja.

Rezerwa Federalna, która wydrukowała już w tym roku około 3 bilionów dolarów nowych pieniędzy, jest teraz wyraźnie przeznaczona na zmniejszenie siły nabywczej dolara w celu ożywienia gospodarki. Wyższa inflacja ma miejsce również zazwyczaj wtedy, gdy kraj jest obciążony długiem, a stopy procentowe są obniżane do zera, jak to ma miejsce obecnie w Stanach Zjednoczonych.

„Znajdujemy się w momencie, w którym można zaobserwować pewną inflację“ – powiedział w zeszłym tygodniu prezes Banku Rezerw Federalnych w St. Louis, James Bullard.
Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.
Trend ten może być dobry dla bitcoinów, które zdaniem wielu inwestorów kryptograficznych mogą służyć jako zabezpieczenie przed inflacją, cyfrowa i być może bardziej przenośna alternatywa dla złota. Jak szczegółowo wyjaśnił w zeszłym tygodniu Lyn Alden, współtwórca SeekingAlpha, trend ten jest wyraźny od około 1980 roku, kiedy to udział bogactwa najbogatszych 0,1% ludzi na świecie zaczął wzrastać od około 5% do ponad 20%.

my-net-wealth-shares
Trwająca dziesiątki lat tendencja gospodarcza w kierunku momentu wystąpienia wysokiej inflacji rozpoczęła się około 1980 r., kiedy to udział bogactwa najbogatszych Amerykanów zaczął wzrastać.
Źródło: Bridgewater Associates/Lyn Alden Strategia inwestycyjna
Ale coraz częściej wygląda na to, że Bitcoin-as-inflation-hedge może być najbardziej przekonującą narracją inwestycyjną kryptojańskiej waluty, a nie koniecznie jako dominujący cyfrowy składnik aktywów na wieczność, jak twierdziło wielu tak zwanych maksymalistów Bitcoin.

W zeszłym tygodniu „dominacja“ bitcoinów – wartość rynkowa wszystkich istniejących bitcoinów, podzielona przez wartość rynkową wszystkich aktywów cyfrowych – spadła do 57%, z 68% na początku roku, według CoinMarketCap.

Głównym przeciwnikiem jest oczywiście eter (ETH), ojczysty token łańcucha blokowego Ethereum, który eksplodował wraz z aktywnością w tym roku jako podstawowe miejsce dla szybko rozwijającej się sfery zdecentralizowanych finansów, czyli DeFi. Wartość rynku ETH wzrosła do około 12% całej branży, z około 6,8% na początku roku.

„Rywalizacja pomiędzy Bitcoin’ami ‚maksymalistami‘ i entuzjastami Ethereum stała się bardziej spolaryzowana w ostatnich miesiącach, a każda ze stron trzyma się narracji, które najlepiej wspierają atut, któremu zobowiązali się zaufać“, napisał Kevin Kelly, współzałożyciel firmy analizującej rynek Delphi Digital w tym miesiącu w raporcie. Ostatnio Ethereum „nadrabia zaległości swojego „cyfrowego złota“.“

btc-dominance-2
Dominacja Bitcoin’a na rynku w tym roku zanika.
Źródło: CryptoMarketCap.com
Bitcoin Watch
glassnode-studio_bitcoin-transfer-volume-from-miners-to-exchanges-all-exchanges-2-2
Wolumen transferu Bitcoinów z kopalń na giełdy kryptograficzne.

Bitcoin znów bierze wskazówki z tradycyjnych rynków.

Wiodąca kryptokurcja spada wraz z zapasami, a gwałtownie rosnące przypadki koronaawirusów w Europie i innych częściach świata grożą stłumieniem rodzącego się globalnego ożywienia gospodarczego.

Bitcoin obecnie spada o ponad 2% do 10 650 dolarów i może ucierpieć bardziej znaczący spadek, jeśli awersja do ryzyka pogorszy się, zwiększając popyt na bezpiecznego dolara amerykańskiego. Krypto waluta zatankowała 40% w dniu 12 marca, gdy katastrofa spowodowana przez koronaawirusy wywołała globalną kropelkę gotówki.

Niedawny wzrost odpływu monet z portfeli górników na giełdy może przyczynić się do zwiększenia presji na bitcoin.

W niedzielę 784 BTC zostały przeniesione na giełdę z portfeli górników – znacznie powyżej 30-dniowego średniego dziennego odpływu 265 BTC, według źródła danych Glassnode.

– Omkar Godbole